Výstava s označením Ubik si klade za cíl vnést světlo do designérových inspirací a kreativních postupů. Zaměřuje se zejména na jeho ikonický nábytek z osmdesátých let.
Starck byl podle vlastních slov spíše „apatickým studentem“ designu, přesto (anebo právě proto?) se v běhu let stal jedním z největších designérských jmen. V sedmdesátých letech mu Pierre Cardin nabídl místo uměleckého ředitele, později Starck založil svou první značku na průmyslový design Starck Product. Později ji přejmenoval na Ubik (z čehož je odvozen název výstavy), inspiroval se přitom svým milovaným stejmenným románem od Philipa K. Dicka, a začal spolupracovat s největšími světovými výrobci, značkami a producenty.
Pokud budete mít v nejbližších dnech cestu do francouzské metropole, anebo si ji na základě třeba právě tohoto článku uděláte, tak tento týden v Paříži odstartuje retrospektivní výstava ikonického retrofuturistického nábytku Philippa Starcka. Expozice slavného designéra v galerii současného umění Ketabi Bourdet slibuje širokou škálu exponátů včetně naprostých rarit.
Kurátoři zaostřují na Starckovu letitou inspiraci slavným sci-fi literátem. „Můj nábytek má často kuriózní jména,“ praví Starck v knize Starck Mobilier. A dovysvětluje: „Jsou převzata z románu Ubik od Philipa K. Dicka, který mě fascinuje pro svou neskonalou modernitu.“
Na výstavě spatříte takové erbovní kusy, jakými je například Starckova retrofuturistická židle Miss Dorn, anebo lampa Tamish.
Výstava Ubik začíná 19. vedna v galerii současného umění Ketabi Bourdet (založené Charlotte Ketabi a Paulem Bourdetem) od 19. ledna, více o výstavě zde