Obří vídeňský butik otevírá své brány právě v okamžiku, kdy Bernard Arnault – šéf Louis Vuitton, respektive šéf celého luxusního gigantu LVMH, kam Vuitton spadá – v čerstvém žebříčku The Forbes Billionaires List přeskočil v pomyslném souboji o první místo Elona Muska.
Butik Louis Vuitton změnil adresu a přesunul se do nových velkorysých prostor na centrální třídě Graben. Jeden z největších butiků značky zaobírá čtyři patra a autorem designu je uznávaný veteránský architekt a interiérový designér Peter Marino.
Design butiku vymezují zakřivené zdi a otevřené průhledy. Jeho středobodem je unikátní točité schodiště s plovoucími schody ve čtyřech tónovaných varietách kamene.
Velkorysý prostor předvádí kompletní nabídku značky. V přízemí se návštěvníkům otevírá prosvětlený prostor, v němž na pozadí unikátního nábytku a předmětů z kolekce Objets Nomades naleznou dámské kožené zboží, šperky a hodinky, parfémy a cestovní doplňky. Klasické parkety, texturované zdi a detaily v jemných barvách propůjčují hřejivou atmosféru mezaninu, kde nalezneme další segmenty dámské kolekce, včetně oblečení, obuvi a prémiových kožených doplňků.
Spodní patro je věnováno mužům, najdeme v něm působivý výběr produktů, počínaje koženými doplňky až po oblečení. V prvním patře se nachází minivýstavní síň White Box. Aktuálně si v ní můžete prohlédnout výběr předmětů z kolekce Objets Nomades. White Box přechází do privátních salónků pro prémiové klienty, kteří se během výběru mohou kochat unikátním výhledem na Graben.
Z dalších designových zajímavostí butika zmiňme například pyramidu z kufrů, která je ručně pomalována v duchu Gustava Klimta a dalších umělců z období vídeňské secese. Vintage prvky se zde prolínají s modernou, například v podobě lenošky od Alvara Aalta, modulární pohovky od Carla Malmstena, zakázkových svítidel od Matta Gagnona či díla Four Intercepted Circles, jehož autorem je Fernando Daza.